Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. Hukuki BLOG bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
İş bu sözleşmede ”https://www.hukukiblog.com” adresli web sitesi ve yöneticisi Samet Can ASLAN, aşağıda yer alan hükümlerde Hukuki BLOG olarak isimlendirilmiştir.

1. TELİF HAKLARI

1.1- Hukuki BLOG web sitesinin tüm hakları Samet Can Aslan’a aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır.
1.2- Kullanıcı, Hukuki BLOG dahilinde bulunan içerikleri rahatlıkla görülebilecek büyüklükte, ‘’Yukarıdaki makalenin tüm hakları yazarı Samet Can Aslan‘a aittir ve makale, yazarı tarafından Hukuki BLOG  ( https://www.hukukiblog.com ) sayfasında yayınlanmıştır.’’ İbarelerini eklemek suretiyle alıntılayabilir, farklı bir mecrada yayınlayabilir.

2. KULLANIM KOŞULLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ

2.1- Hukuki BLOG‘un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.

3. ÜÇÜNCÜ SİTELERE VERİLEN BAĞLANTILARA DAİR

3.1- Hukuki BLOG web sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek yahut reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde Hukuki BLOG’un hiçbir kontrolü olmadığı için, Hukuki BLOG’un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca Hukuki BLOG’un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

4. YORUMLAR

4.1-  5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 4 üncü maddesinin 2 inci fıkrası hükmü uyarınca, yayınlanan içeriklere yapılan yorumların hukuki sorumluluğu, yorum yapana aittir. Hukuki BLOG, yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.
4.2- Ziyaretçilerin yorumları genel ahlak kurallarına, yasa ve yönetmeliklere, etik ahlak kurallarına ve Hukuki BLOG’un yorum koşullarına uymak zorundadır. Aksi takdirde kullanıcılara herhangi bir bildirim yapılmaksızın, söz konusu yorum silinebilecektir.

5. HAK VE SORUMLULUKLAR

5.1- Erişmekte olduğunuz Hukuki BLOG adresinde yer alan  bilgiler kesinlikle hukuki tavsiye niteliğinde olmayıp bu bilgiler hiçbir şekilde, vekil-müvekkil ilişkisi kurulmasına matuf biçimde yorumlanamaz yahut kullanılamaz.
5.2- Hukuki BLOG adresinde yer alan içeriklerde, konu hakkında genel hukuki bilgi içeren açıklamalar yer almaktadır. İçeriklerde yer alan bilgiler, mevzuattaki son değişiklikleri yansıtmadığı gibi, sizin özel hukuki durumunuza veya davanıza uygun olmayabilir. Bu nedenle belirli bir hukuki uyuşmazlık için özel hukuki tavsiye olarak kabul edilmemelidir. Bu bilgilerin güncelliği, geçerliliği, bütünlüğü, güvenilirliği, son yasal mevzuata uygunluğu veya özel hukuki uyuşmazlığa uyarlanabilirliği konusunda herhangi bir taahhüt veya sorumluluk verilmemiştir. Hukuki uyuşmazlıklarınızın çözümü ile ilgili olarak en güncel ve güvenilir hukuki danışmanlığı ancak bizzat başvuracağınız bir avukattan alabilirsiniz.

6. KAYIT DOSYALARI

6.1-  Birçok standart web sunucusunda olduğu gibi Hukuki BLOG’da istatistiksel amaçlı ilgili dosyaların kaydını tutmaktadır. Bu dosyalar; ip adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş, çıkış sayfalarınız gibi standart bilgileri içermektedir. Söz konusu dosyalar kesinlikle istatistiksel amaçlar dışında kullanılmamakta ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir. Ip adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile ilişkilendirilmemektedir.

7. REKLAMLAR

7.1- Hukuki BLOG reklam hizmeti vermek amacıyla üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanmaktadır. Söz konusu şirketler, bu sitelere ve diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek amacıyla kullanabilmektedir. Kullanıcılar, Google reklam ve içerik ağı gizlilik politikasını ziyaret ederek DART çerezinin kullanılmasını engelleyebilecektir.

8. E-POSTA ABONELİĞİ

8.1 – Hukuki BLOG, e-posta aboneliği hizmeti vermek amacıyla, MailCHİMP adlı hizmet sağlayıcı ile çalışmakta olup, kullanıcılar e-posta (bülten) aboneliği formunu doldurarak yahut yorum alanında e-posta aboneliği kayıt kutucuğunu işaretlemek sureti ile e-posta listesine kayıt olarak, ilgili kişisel verilerinin HukukiBLOG sunucularına ve hizmet sağlayıcı (MailCHİMP) sunucularına kaydedilmesine rıza göstermektedir. İş bu kayıtlardan ötürü HukukiBLOG yahut HukukiBLOG yöneticisine başvurulamaz.

9. İLETİŞİM

9.1 – Hukuki BLOG yöneticisi ile iletişim sayfası aracılığı ile kurulan iletişimler kapsamında verilen kullanıcı bilgileri, Hukuki BLOG sunucularında ve aracı e-posta hizmeti sağlayıcı sunucularında depolanmaktadır. Kullanıcı, iletişim kurduğunda, bu hususu kabul etmiş sayılır.
9.2 – Hukuki BLOG yöneticisi ile iletişim sayfası aracılığı ile kurulan iletişimlerde, kullanıcı bilgilerinin yanlış girilmesi, kullanıcı sorumluluğunda olup, yanlış bilgi içerir iletişim metinleri, kullanıcı tarafından düzeltilmedikçe Hukuki BLOG yetkilileri ve Av. Samet Can ASLAN tarafından dikkate alınmayacaktır.
9.3 – Hukuki BLOG yöneticisi ile iletişim sayfası aracılığı ile kurulan iletişimler ve bu iletişimler neticesinde alınan cevaplar hukuki danışmanlık hizmeti kapsamında olup, kullanıcı aldığı hizmet karşılığında hizmet tarihindeki güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde gösterilen yazılı danışmanlık ücretini, cevap e-postasında belirtilen hesap numarasına, tarafına hukuki mütalaada bulunan avukata ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.4 – Kullanıcı, Hukuki BLOG yöneticisi ile iletişim sayfası aracılığı ile kurulan iletişimler kapsamında alınacak hukuki danışmanlık hizmetini, iletinin danışman avukata ulaştığı tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde tarafına hizmet sağlanmamış olması şartı ile, 3 iş günü sonrasında ise her halükarda almaktan vazgeçebilir.
9.4.1 – Kullanıcının almak istediği hukuki danışmanlık hizmeti, niteliği gereği 3 iş günü içerisinde cevaplanabilecek/hazırlanabilecek mahiyette değilse, 9.4 numaralı madde uygulama alanı bulmaz.
9.4.2 – Kullanıcının almak istediği hukuki danışmanlık hizmeti, niteliği gereği 3 iş günü içerisinde cevaplanabilecek/hazırlanabilecek mahiyette değilse, kullanıcı 3 iş günü içerisinde bu konuda bilgilendirilir ve mümkünse azami cevap süresi kullanıcıya istediği iletişim aracı ile iletilir.
9.4.3 –  Kullanıcı almak istediği hukuki danışmanlık hizmetini, iş bu sözleşmede yer alan hükümlere uygun olarak almaktan vazgeçerse, bu iradesini vakit kaybetmeksizin danışman avukata, aynı iletişim yolu ile bildirmekle mükelleftir.
9.5 – Hukuki BLOG yöneticisi ile iletişim sayfası aracılığı ile kurulan iletişimler aracılığı ile alınacak hukuki danışmanlık hizmetlerinde, verilecek cevaplar bizzat Hukuki BLOG yöneticisi Av. Samet Can ASLAN yahut bu hususta görevlendireceği bir başka avukat tarafından verilecektir.

İş bu kullanıcı sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların hal merci İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemeleri ve icra daireleridir.